Choď na obsah Choď na menu
 


Archív r. 2012

 

► Vianočné vystúpenie (29.12.2012)

Našim spevom, tancom a koledovaním sme boi spríjemniť vianočné sviatkly aj v Zázrivej, kde sme ako hostia vystúpili s domácou folklornou skupinou.

Foto: TU

 

► Vianočné posedenie (22.12.2012)

Po skrátenom tréningu sme si spravili malé posedenie. Zhodnotili sme rok 2012, rozdali darčeky a pozábavali sa ...

Foto: TU

 

► Vystúpenie pri slávnostnom otvorní športovej haly (21.11.2012)

V našej obci Mútne chýbala vyše 50 rokov na škole telocvičňa, ktorú dnes nahradí nová športová hala. Na jej slávnostnom otvorení, ktoré sa konalo v stredu o 14:00 hodine bol pozvaný aj náš súbor. Vystúpili sme troma tancami a neskôr sme sa na recepcii posilnili rôznymi dobrotami...

Foto: TU

 

► Vystúpenie pre dôchodcov (25.10.2012)

Už druhý rok sme boli potešiť dôchodcov Mútneho našim folklórom - ľudovým spevom, aj tancom, ktorý sa pripojil k ďalším vystúpeniam detí zo ZŠ a MŠ.

 Foto: TU

 

► Michalské hody (29.9.2012)

Obec Pohronskú Polhoru pri Brezne založili gorali z Oravskej Polhory. Práve tu sme sa dostavili na Michalské hody. Každoročne pozývajú aj svojich predkov -  goralov od Poľských hraníc a tento rok sme pozvanie prijali my.

Foto: TU

 

► Mariánska sobota (15.9.2012)

V Oravskom Veselom sme vystúpili na VI. ročníku Mariánskeho dňa.

 

► 260-te výročie obce Beňadovo (15.9.2012)

Susedná obec Beňadovo oslávila 260-te výročie od jeho vzniku.

Foto: TU

 

► Vystúpenie pre zahraničných študentov na gymnáziu (4.9.2012)

 

► Dožinkové slávnosti v Mútnom (19.8.2012)

V prvý deň dožinkov sa niektorí členovia previezli na koči počas sprievodu obcou. Na druhý deň po sv. omši sa opäť daktorí viezli kočom a neskôr súbor vystupoval po úvodnom príhovore p. starostu.

Foto: TU

►  Folklórne slávnosti pod Pilskom a Babou horou(22.7.2012)

Síce krátkym 8min. vstupom, ale počas skvelej organizácie, sme sa zúčastnili na folklórnych slávnostiach v Sihelnom. Bolo to naše prvé vystúpenie na folklórnych slávnostiach. 

Foto: TU

 

► Dni Jelešni (21.7.2012)

V Poľsku sa konal už 31. ročník dní obce Jelešnia. Je to dvojdňová akcia plná modernej a folklórnej hudby, spevu a tanca, rôznych atrakcií a inej zábavy. V prvý deň sme pri otváraní týchto dní boli ich súčasťou.

Foto: TU

 

 ► Ranč u  Edyho (20.7.2012)

Ďalšie z našch vystúpení sa konalo v Námestove na firemnej akcii na ranči.

Foto: TU

► 2. výročie nášho súboru (8.7.2012)

plagat-m.jpg

Výročie súboru sa konalo v KD v Mútnom. Vystúpenie prebiehalo ako jeden príbeh, v ktorom sa nielen spievalo a tancovalo, ale sa pri tom pracovalo a zabávalo. Na pódiu sa pásli ovce a kravy, pralo sa, zabávalo a pilo, hrali sa "deti" a pod. Na ďalšom výročí sa stretneme o 3 roky - na 5tom výročí!

Foto: TU

 

► Novotská hrudka (1.7.2012)

V Novoti sa konal už 7. ročník jarmoku syrov a výrobkov zo syra, na ktorom sme zúčastnili ako jeden z účinkujúcich súborov.

Foto: TU

 

► Folklór bez hraníc (9.6.2012)

Náš súbor sa zúčastnil vystúpenia spolu s detskými folklórnymi súbormi z Litvy, Čiech a z Mútneho. Zorganizoval ho p. Chudoba - vedúci súboru Flajšovan z Oravskej Lesnej, kde festival pokračoval na druhý deň v nedeľu.

Foto: TU

 

► 40. výročie DFS Piľsko (19.5.2012)

Napriek dôležitému hokejovému zápasu s ČR, sme nemohli odmietnuť prísť ako hostia na výročie detského súboru Piľsko do Oravsého Veselého. Okrem gratulácie vedúcim súboru - manželom Ganobčíkovcom ku krásnemu výročiu na konci programu sme gratulovali a tešili sa z víťazstva nad ČR 3:1!!!!

Foto: TU

► Regionálna výchova na ZŠ (10.5.2012)

V rámci regionálnej výchovy, ktorú pre ostatných golegov z Hornej Oravy pripravila p. uč. V. Kapičáková sa predstavili  aj členovia súboru Mútňanka.

 Foto: TU

 

► Sústredenie s Rasťom a Silviou (4.-6.5.2012)

Naše ďalšie sústredenie sa venovalo cigánskemu tancu, s ktorým nám pomohli tanečníci z PUĽSU - Rasťo a Silvia. Aj touto cestou sa im chceme poďakovať za vytvorenú choreografiu a všetkú energiu, ktorú nám venovali. ĎAKUJEME!!!

Foto: TU

► Rezbárske dni 2012 (19.4.2012)

Pán Jozef Malák nás pozval vystupovať na II. ročník rezbárskych dní pri kolibe v Mútnom, kde rezbári tvorili z dreva rôznych svätcov.

Foto:TU

► Veľkonočná oblievačka (9.4.2012)

Už po 2x sa chlapci vybrali na vyzdobenom koči pooblievať všetky dievčatá zo súboru v Mútnom aj Oravskom Veselom. Tentokrát však neobišli ani ich mamičky...

Foto: TU

► Sústredenie s Jarkom a Sylviou (23.-24.3)

Manželia Pavligovci, vedúci folklórneho súboru Magura z Kežmarku prijali naše pozvanie a vytvorili nám krásny goralský tanec. Ďakujeme im za ich ochotu, čas a trepzlivosť a veríme, že ich našou prácou nesklameme a po tvrdých tréningoch bude tanec vyzerať podľa ich predstáv...

Foto: TU

 

► 1. Novoročný ples (28.1.2012)

V spolupráci s obecným úradom Mútne sme zorganizovali ples v duchu folklóru. Okrem nášho súboru tu vystupoval FS Tanečník z Oravskej Lesnej a hrala hudobná skupina Kontakt. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili na príprave, ďalej sponzorom a aj zúčastneným bez ktorých by sa ples konať nemohol. Za financie, ktorré sme získali z tomboly sa zakúpia nové kroje. Ďakujeme!!!

Foto: TU

 

► Oslávencom (december-január 2011/12)

Sme šťastní, že môžeme našim spevom a tancami potešiť oslávencov pri ich narodeninách, či rôznych jubileách...

Foto: TU

 

► Gymnázium AB Námestovo (17.1.2012)

Slovenský folkór v podaní našich tanečníkov videli aj študenti z Francúzska, ktorí tu boli na výmennom pobyte.

Foto: TU