Choď na obsah Choď na menu
 


Archív r.2010-2011

► Silvester (31.12.2011)

Niektorí súboristi sa rozhodli stráviť posledné chvíle starého roku 2011 spoločne. Stretli sa na tribúne, kde sa uskutočňujú tréningy a oslávili Nový rok tancom a spevom!!

Foto:TU

 

► Koledovanie (25.12.2011)

Jedným starodávnym zvykom v období Vianoc sú koledy a koledovanie. My sme sa rozhidli túto krásnu tradíciu uchovať a v tradičných krojoch sme boli zavinšovať a zaspievať v niektorých domoch našej obce. 

Foto: TU

 

► Dôchodcom (27.10.2011)

Krátkym vystúpením sme sa predviedli aj pri posedení pre dôchodcov, ktoré usporiadala obec...

Foto: TU

 

► Dožinkové slávnosti (20-21.8.2011)

V Mútno sa uskutočnil už 6. ročník dožinkových slávností a náš súbor sa na ňom zúčastnil. Ôsmi členovia už v sobotu pri pozývaní ľudí na slávnosť so spevom na vyzdobenom koči aj s ďalšími účinkujúcimi a v nedeľu ako vystupujúci v pestrom programe slávností....

Foto: TU

 

► 1. výročie súboru (17.7.2011)

V nedeľný podvečer Mútňanka pripravila vystúpenie k svojmu 1. výročiu od vzniku súboru. Na veľké prekvapenie diváci zaplnili celú sálu kultúrneho domu a potleskom povzbudzovali tanečníkov, spevákov aj hudobníkov.... Po vystúpení si súboristi urobili malé posedenie.

Foto: TU

Obrázok

 

► Ako diváci na  súťaži v Malatinej (17.7.2011)

Na bačovských dňoch sa v Malatinej v nedeľu odohrala súťaž medzi oravskými súbormi. Náš súbor Mútňanka sa prišiel na túto súťaž pozrieť, aby vedel ako sa pripraviť a zabojovať na ďalší rok...

Foto: TU

 

► Privítanie nového pána farára (1.7.2011)

Ráno od 5:30 sa pred farou čakalo na príchod nového pána farára. Pre nedostatok času a zhoršenie počasia nestihli súboristi odtancovať pripravený tanec, iba zaspievať jednu goraľskú pieseň. Novému p. farárovi prajeme, aby sa v našej obci cítil príjemne!!!

Foto: TU

 

► Na Lúčnici (18.6.2011)

Väčšina členov súboru si našla v sobotu večer čas a prišla sa pozrieť na vystúpenie profesionálnych tanečníkov z umeleckého súboru Lúčnica v programe s názvom "Mladosť a krása".

Foto: TU

 

► Sústredenie v Mútniku (10.-12.6.2011)

Od 18:00hod. v piatok do 11:00hod. v nedeľu sa uskutočnilo na tribúne v Mútniku pre súboristov sústredenie. Okrem opakovania starých tancov, sa učili nový - Šarišský tanec, ľudové piesne, pozeralo sa video skúsených folklórnych skupín a učilo sa odčepčenie na svadbe. Napriek obdobiu skúšania na koncoročné vysvedčenie, či vysokoškolské skúšky sa ho okrem dvoch dievčat zúčastnili všetci členovia (30). Za ich čas a námahu im patrí veľká VĎAKA!

Foto: TU

 

► Vystúpenie pre Mútňanský klub turistov (28.5.2011)

Popoludňajšie vystúpenie venované nielen turistom sa pre nepriaznivé počasie presunulo do tribúny, kde sa tanečníci snažili odtancovať najlepšie ako vedeli v zúžených podmienkach. Spolu so súborom reprezentovali svoje tance a spevy aj deti z MŠ pod vedením M. Gešvandtnerovej a žiaci zo ZŠ, ktoré vedie Z. Habláková.

Foto: TU

 

Rezbárske dni (28.4.2011)

Pán Jozef Malák zorganizoval v dňoch od 27.-29.4.2011 rezbárske dni pri kolibe v Mútnom, kde rezbári zo Slovenska a Poľska tvorili z dreva svätcov. Náš súbor bol pozvaní, aby nabudil ľudovú atmosféru a dúfame, že sa nám to aspoň trošku podarilo. Za pozvanie ďakujeme!

Foto: TU

 

Veľkonočný pondelok (25.4.2011) 

Počas Veľkonočného pondelka sa chlapci z folklórneho súboru nenechali zahanbiť a vyobliekaní v krojoch a na vyzdobenom zapriahnutom koči obišli všetky členky súboru, nielen v Mútnom, ale aj v Oravskom Veselom. Okrem goralskej muziky a spevu, nechýbala tradičná oblievačka a šibačka s poriadne dlhým korbáčom, to aby boli dievčence zdravé a svižné do tanca!!

Foto: TU

 

► Prijímanie nováčikov do súboru (2.4.2011)

 Do súboru sa prihlásilo zopár nových členov, tak sme pre nich po tréningu pripravili nejaké úlohy, aby sa rýchlejšie včlenili do kolektívu...

Foto: TU

 

► Fašiangové vystúpenie so speváckou skupinou Mútňan (6.3.2011)

Na záver fašiangov sa pripravilo vystúpenie pripomínajúce takéto obdobie tzv. "vostatkov", kde sa okrem stretnutia pri práci s pradením, vyšívaním, robením metiel a podobne, aj spievalo a tancovalo. Náš súbor si zatancoval v úvode tohto vystúpenia... 

Foto: TU

 

► Povalentínske vystúpenie v Mútnom (20.02.2011)

Krátky zostrih z vystúpenia nájdete tu: www.youtube.com/watch

Na nedeľné popoludnie sme si pripravili krátke povalentínske vystúpenie s názvom: "Život s láskou", na ktorom nám pomohli hostia - žiaci zo záujmového útvaru Mútňanček zo ZŠ Mútne, pod vedením Z. Hablákovej a žiaci zo ZUŠ Námestovo, pod vedením P. Kozoňa. Celé vystúpenie bolo rozdelené na dve časti - prvý vstup bol z východného Slovenska a druhý tvorili tance a spevy goralské.

Foto: TU

Obrázok

 

►  Sústredenie s členmi súboru Magura (11.-12.12.2010)

Keďže sme začínajúci súbor požiadali sme o pomoc  vedúcich folklórneho súboru Maguzry z Kežmarku - manželov Pavligovcov. Tí našu prosbu neodmietli a prišli nás naučiť základy z goraľskeho tanca. Za veľkú pomoc im patrí veľké ĎAKUJEME!!!!

Foto: TU

 

Zbieranie financií od sponzorov (21.11.2010)

Jedno nedeľné popoludnie sme sa vybrali (ôsmi členovia zo súboru) na dvoch autách poprosiť o finančnú podporu niektorých ľudí z našej obce.  Za ich ochotu prispieť nám na kroje veľmi pekne ďakujeme!

 

Vystúpenie v Mútnom - 50. výročie školy (8.11.2010)

Ani sme sa nenazdali a ponúklo sa nám naše druhé vystúpenie... Tentokrát sme tancovali nielen východniarsky tanec, ale aj náš, len nedávno naučený nový, goraľský tanec...

Foto: TU

 

►Vystúpenie v Novoti - Memoriál Fridricha Konráda (11.9.2010)

Naše prvé vystúpenie s dvoma východniarskými tancami dopadlo úspešne a tešíme sa na ďalšie...

Foto: TU

 

Konkurz do súboru (1.7.2010)

Obrázok